Divaisib Hotel - Covid19 BilgilendirmesiDeğerli Misafirlerimiz, Divaisib Termal Resort Hotel & Spa olarak sizleri ve ailenizi önemsiyoruz. Dünyada ve ülkemizde beklenmedik Covid-19 virüsü ile ilgili aldığımız önlemler hakkında siz değerli misafirlerimizi bilgilendirmek istiyoruz. En büyük önceliğimiz hem misafirlerimizin hem de çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığıdır. Hijyen ve temizlik prosedürlerimize ilave olarak, Covid-19 Pandemisi nedeni ile; T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıklamalarını ve tavsiye kararlarını; yerel sağlık birimlerinin görüş ve önerilerini takip ediyor, bu bilgiler ışığında gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Süreci siz değerli misafirlerimizle birlikte yürütmek için bizim yapacaklarımız ve değerli misafirlerimizin yapacakları şeklinde gruplandırarak açıklamak isteriz:

OTELE GİRİŞ ve KAYIT İŞLEMLERİ
Eşyalarınız, dilerseniz otelimizin girişinde belboy veya güvenlik tarafından alınacak ve odalarınıza güvenli şekilde gönderilecektir. Önbüro personelimiz, siz değerli misafirlerimiz için hazırlanmış olan dezenfektan standımıza sizleri yönlendireceklerdir. Buna ilave olarak isteğinize bağlı tek kullanımlık maskeler ve eldivenler bulunmaktadır. Siz değerli misafirlerimizin otellerimize giriş ve çıkışlarınızda sosyal mesafenin korunması için gerekli yönlendirmeler lobi ve resepsiyon alanlarında işaretlenerek belirtilmiştir. Ön büro personelimiz tarafından son on dört günlük seyahat bilgileriniz konaklama formuna kaydedilecek ve ateş ölçümünüz yapılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Covid-19’a karşı almış olduğumuz önlemler bu broşür içerisinde yer almaktadır. Sizlere verilecek olan oda kapı kartlarımız dezenfekte edilmiş olup korumalı kılıflarda kullanımınıza sunulacaktır.

KAT HİZMETLERİ ve GENEL KULLANIM ALANLARI
Odalarınız, genel kullanım alanları, el teması olan yüzeyler (kapı kolları, kumandalar, asansör düğmeleri, elektrik düğmeleri, WC’ler, resepsiyon deski vb.) tüm alanların temizlik ve hijyeni sağlanmaktadır. Odalarımız temizlik işlemleri sonrası havalandırılmaktadır. Tüm bu işlerde çalışan personelimiz bu işlemlerini maske ve tek kullanımlık eldivenler ile yapmaktadır. Genel alanlarda ihtiyaç duyulan noktalarda el dezenfeksiyon aparatı ve üniteleri bulunmaktadır.

RESTORAN ve MUTFAK ALANLARI
Restoran ana girişinde bulunan karşılama görevlisi arkadaşlarımız, sizleri dezenfektan standımıza yönlendireceklerdir. Restoranda masa ve sandalye oturma aralıkları tavsiye edilen güvenli mesafelere uygun olarak düzenlenmiştir. Siz değerli misafirlerimizin yiyecek ve içecek sunum alanlarında servisinizi bekleme esnasında gerekli olan sosyal mesafenin korunması için yönlendirmeler ve işaretlemeler tarafımızca yapılmıştır. Görevli personellerimiz devamlı büfelerde bulunacak, gerekli yönlendirmeleri ve servisi sağlayacak, self servise izin verilmeyecektir. Belli bir süre için restoran ve barda self servis şeklinde kullanılan çay potu, sebil, içecek makineleri misafirlerimiz tarafından kullanılamayacaktır. Restoranımızın kapalı olduğu saatlerde sık sık havalandırılmaktadır.

HAVUZLAR, SPA, FITNESS
Havuz suyu klor seviyesi ve pH değerinin yönetmelikte belirtilen seviyelere uygunluğu sağlanıp, periyodik olarak ölçülerek kayıt altına alınacaktır. Şezlonglar sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilmiştir. Çocuk havuzlarının suyunun daha sık boşaltılıp tekrar doldurulması sağlanacaktır. Havuz çevresinde düzenli olarak temizlik kontrolü yapılmaktadır. Sauna, hamam ve buhar odalarımızın kullanım kapasiteleri ve süreleri sosyal mesafe korunacak şekilde kullanılacaktır. Fitness salonlarımızda temizlik ve dezenfekte edilip kayıt altına alınmaktadır.

!!! DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
• Tesislerimizde yer alan görsel ve yazılı uyarılara titizlikle uyunuz.
• Sosyal mesafe kurallarına riayet ediniz.
• Kişisel eşyalarınızı olabildiğince odalarınızda muhafaza ediniz.
• Ellerinizi kurallara uygun olarak sık sık yıkayınız.
• Sizler için hazırlanmış olan el dezenfeksiyon ünitelerimizi sıkça kullanınız.
• Ortak kullanım alanlarında sosyal mesafenin korunması ve kapasite konularında görevli personelimizin uyarılarını dikkate alınız.
• Otel dışına çıktığınızda maskelerinizi kullanınız.
• Dışarıdan otele dönüşünüzde ayakkabılarınız için girişteki hijyen paspaslarını kullanınız ve derhal ellerinizi yıkayınız.
• Misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla dışarıdan ziyaretçi kabul edilemeyecek olmasına anlayış gösteriniz.
• Konaklamanız esnasında; misafir@divaisib.com mail adresi, 539 numaralı dâhili hattan veya misafir ilişkileri görevlisi ile birebir görüşerek yapmış olduğumuz uygulama ve önemlerle ilgili beklentilerinizi iletiniz.
Covid-19 salgınının insandan insana iletimi, enfekte olmuş bir kişiden solunum damlacıkları veya doğrudan temas yolu ile bulaşma şeklinde olmaktadır. Bu nedenle konaklama tesislerinde Misafir&Misafir, Misafir&Çalışan ve Çalışan&Çalışan ilişkileri son derece önemlidir.

Değerli destekleriniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz..